28. 12. 2009 - 2. 1. 2010 Novoroční pobyt na chatě v Mariánské
Už v létě jsme si zamluvili chatu v Mariánské. Vloni se nám tady pobyt moc líbil, a tak v to samé doufáme i letos. Bohužel počasí se trošku postavilo proti nám a náhlá obleva nám zkazila plány na běžkování. Silvestra jsme ale i tak zvládli společně s rodiči a Aktivitami.
  25. 12. 2009 Jesenice
Už toho vysedávání doma bylo dost, a tak se jdeme projít do přírody. Vyrážíme k Jesenici podívat se na místní přírodu. Určitě spálíme nějakou tu kalorii, co jsme nabrali z cukroví.
  21. a 24. 12. 2009 Vánoce v Telči a Žatci
Ještě v Telči zvládáme procházku kolem Staroměstského rybníka a necháváme dárky pro rodiče a bráchy pod stromečkem. Potom rychle do Žatce a tam už finišují přípravy na 24. Vánoce trávíme spolu v Žatci.
  20. 12. 2009 Výlet na Štamberk a oslava narozenin
Už loni jsme se vydali na Štamberk - zříceninu hradu u Lhotky. Vzali jsme oba psy a nechali je na volno pobíhat sněhem. Cestou jsme si připomínali, jak tu bylo loňského roku. Večer jsme pak oslavili výročí narozenin Marečkovy maminky.
  28. 10. 2009 Cesta na Hrádek
Je další volný den a stále ještě není nejhůře. Vyrážíme tedy z tepla domova do podzimní přírody. Cíl - zatím neznámý, směr - Litoměřice. Cestou se nám zalíbí zřícenina na obzoru, a tak parkujeme ve vesničce Chrášťany a dále pokračujeme už pěšky.
  25. - 28. 9. 2009 Na svátky do Telče a Lhotky
Po návratu Marečka z cvičení v Bosně jsme se s rodiči Leničky vydali do Telče a Lhotky. Byla to poslední možnost využít hezkého počasí a jednoho dne volna navíc a podívat se do přírody. Jenom ta nemoc Leničky nás trošku potrápila, ostatní vyšlo na jedničku (dokonce i seznámení rodičů)
  29. 8. 2009 Na kolech po Krušných horách
Ještě na horách není tak chladno, abychom nemohli všichni vyjet na kola do Krušných hor. Naložíme všechny čtyři na auto a vydáme se k Měděnci. Cestou se zastavíme ještě u Sfing a pak už si to pádíme na kolech do Vejprt a přes Kovářskou, kde navštívíme Andreu s dětma, zpět.
  18. - 24. 8. 2009 Selibice
Tak si zase užíváme bazénu. Tedy Lenička po celý den a na mě voda čeká po návratu z práce. A protože se tato část srpna vydařila, spíme v Selibicích a do práce jezdím na kole. Paráda!
  15. 8. 2009 Svatba Hanky a Davida
Je sobota ráno a veškeré příbuzenstvo se sjíždí do Telče. Dnes si Hanka a David prožijí "svůj den". Po dlouholeté známosti si v 11:40 řekli své "ANO". Přejme jim, ať jim to klape a prožijí spolu mnoho krásných let a budou vždy stát při sobě.
  10. 8. 2009 Seskoky - rybník Buňkov (Břehy u Přelouče)
Naše cykloputování na Prosečsku prokládáme, pro Leničku stresovými, seskoky do vody na rybníku Buňkov blízko Břehů u Přelouče. Vše funguje jak má, takže se snáším ke svému miláčkovi z výšky 400 metrů. Bohužel vysazení z vrtulníku nebylo příliš vydařené, tak bylo nutno asi 15 minut ještě plavat.
  9. - 13. 8. 2009 Proseč u Skutče
Hned po návratu z Tater přebalujeme a vyrážíme za Leniččinými rodiči do Přelouče u Skutče. Tentokrát už bereme i kola a čeká nás pět dní hezkého počasí v kraji rytíře Toulovce, jeho maštalí a rozhleden. Bydlíme u dýmkařského mistra, pana Hápa. Počasí nám celkem přeje, tak toho využíváme a v sedle jsme po celé dny.
  25. 7. - 7. 8. 2009 Roháče - Západní Tatry
Nastal čas naší hlavní dovolené. Už v lednu jsme se domluvili, že se podíváme na Slovensko do Západních Tater, do Roháčů. Jak jsme doufali a věřili, potkalo nás nádherné počasí, což nebývá v této oblasti moc časté. Užili jsme si to tedy do posledního kilometru a kamene. Prostě úúúúžasná dovolená.
  18. - 23. 7. 2009 Selibice
Marečkovi začala dovolená. Je krásné počasí, tak kde jinde bychom mohli strávit čas, než u vody. Ještě že Ruda dokázal postavit vlastními silami nový bazén. Patří mu náš obdiv! Voda je sice ještě studená, ale to nevadí. Společně trávíme čas pečením masa, koupáním, opalováním a také konzumováním ovoce ze stromů. Úroda se opravdu vydařila.
  3. - 6. 7. 2009 Třeboňsko na kolech
V tento termín jsme měli původně v plánu jet na stejné místo, ale s lodí, a třeboňsko pozorovat z prostřed řeky. Bohužel počasí k nám nebylo příliš přívětivé, tak jsme se rozhodli pro alternativu na kolech. Nakonec se ukázalo, že to byl skvělý nápad a my si to užili mnohom líp, než s lodí na rozvodněné Lužnici.
  6. 6. 2009 Sázava - krajem Jaroslava Foglara
I když nám počasí moc nepřeje, vydáváme se po volejbalovém utkání ve Světlé nad Sázavou do krásného kraje přírodní rezervace Stvořidla a do kraje Jaroslava Foglara. Nádherná příroda nás uchvátila a vezeme si pohodu a potěšené srdíčko domů.
  31. 5. 2009 Hasištejn
Dnes jsme vyrazili na nedalekou zříceninu hradu Hasištějn. Vzhledem k tomu, že se konečně počasí trošku umoudřilo (zpoza mraků vykouklo i sluníčko) a porotože učení už bylo vážně dosti, razíme ven. Konečně, doma už to bylo k nevydržení.
 
25. 5. 2009  Spuštění nového portálu.
Tyto stránky jsou tvořeny Markem a Lenkou a jsou určeny především pro ty, kteří mají chuť si přečíst alespoň pár zážitků, které jsme zažili na našich cestách jak po Čechách, tak i v zahraničí.
  16. 5. 2009   Ranná
Je krásný květnový den, tak razíme na nedaleký kopec Ranná. Je znám především výcvikovým střediskem paraglidingu a rogalistu.
  30. 4. - 8. 5. 2009 Dovolená v Holandsku
Cestu do Nizozemí (část Holandsko) jsme plánovali s Leničkou už asi půl roku dopředu. Výběr termínu nebyl náhodný, neboť sváteční dny 1. a 8. 5. vycházely na pátky, tudíž nejlepší čas si vzít dovolenou. Druhým důvodem pak byl fakt, že v Holandsku v tuto dobu kvetou pověstné tulipány a ostatní nádherné květiny.
  24. a 25. 4. 2009 Okoř, zatopený lom u Horní Cerekve, Borovná
Protože se nekonal trénink volejbalistů, nemuseli jsme spěchat do Telče. Sjeli jsme kousek z dálnice a navštívili hrad Okoř na který je cesta, jako žádná ze sta. No a aby toho nebylo málo, stavili jsme se u zatopeného lomu v Horní Cerekvi. Leničce se tam moc líbilo. V sobotu jsme si vyšlápli s pejskama kolem Borovné.
  10. - 13. 4. 2009 Broumovské skály
S Leniččinými rodiči jsem pobyli tři krásné dny ve srubu u vesničky Bělý, kousíček od broumovských stěn. Prochodili jsme Teplické skály, Adršpach a Broumovské stěny. Co Vám mám povídat, nádhera. No a završení bylo ve stylu velikonočním, viď Leničko.
  6. 4. 2009 Kola - Krásný Dvůr
Krásňák jsme si slibovali už hodně dlouho. Byl krásný den, tak hned po práci jsme vyrazili. Našlápli jsme příjemných 40 km a bylo nám na sluníčku moc dobře. Snad už to jaro je na pořád.
  4. 4. 2009 Okolí hradu Roštejn
Je sobota, krásně, tak bereme oba psy a frčíme přibližovadlem k vesničce Doupě. Tam oře necháváme a vyšlápneme si na tří-hodinovou procházku okolím hradu Roštejn.
  20. a 21. 3. 2009 Ze Lhotky na Javořici
Počasí se nám zase vydařilo. Máme po malování a úklidu, tak se můžeme vydat na nejvyšší vrchol Vysočiny - Javořici. Startujeme, jak jinak, ve Lhotce a kráčíme si to přes Březovou boudu, Světelskou chatu, po štráfu na Javořici a poté přes Hraběcí chatu, Velký Pařezitý rybník a Řásnou zpět do Lhotky.
  7. a 14. 3. 2009 Malování
Delší dobu již plánujeme vymalovat a zkulturnit naše malé obydlí v Telči. Nic naplat, jde se na to, ať to stojí za to. Barvu určuje Lenička (nutno dodat, že sedla perfektně), já se snažím přidat nějakou tu poličku a pomáhám malovat, stěhovat, uklízet ...
  28. 2. 2009 Petrohrad
Jaro sice ještě není, ale proč se nevydat na výlet do Petrohradu. Na výlet jsme vzali i Elišku od Lenky R. Jedeme do Petrohradu a vydáváme se lesní cestičkou na obchůzku. Zkrátka hezky strávený den.
  23. - 27. 2. 2009 Deštné v Orlických horách
Na jarní prázdniny jsme se vydali za Kaldou do Orlických hor. Užívali jsme si dostatek sněhu a hlavně hor. Vytáhli jsme i běžky a seznámili se s Liborem, Květou a dalšími účastníky kurzu přežití. Pro nás to ale přežití nebylo, naopak spíše zábava.
  1. 2. 2009 Pravda
První únorový den je přímo stvořen na výlet. Super, naskočíme s Bertíkem do auta a jedeme na Pravdu - je to podobná zřícenina jako Štamberk. A protože je ještě zima, tak se nám připomíná hustým sněžením.
  30. 1. 2009 Rabštejn nad Střelou
Je pátek a hned po brzkém obědu jedeme směrem Rabštějn nad Střelou. Auto necháváme u Černého rybníka u Nového Dvoru a potom si to šlapeme přes Kozí hřbety k Rabštejnu. Tam se podíváme k zámku a okolní cestou se zase vracíme zpět k našemu stříbrnému šípu.