21. a 24. 12. 2009 Vánoce v Telči a Žatci

          Vánoce! Konečně jsme se s Leničkou dočkali a můžeme strávit Vánoce spolu. Celý rok jsme se na tyto dny těšili a připravovali se už dlouho dopředu. Nakoupili jsme dárky jak do Telče, tak i do Žatce. Akorát s tím balením jsme se museli nějak vypořádat. Nakonec jsme ale všechno zvládli a po oslavě narozenin, kdy rodiče v Telči dostali i vánoční dárek od nás všech - dovolenou v Bertiných lázních v Třeboni (nutno dodat, že jsme je dostatečně překvapili a zaskočili), odjíždíme 22. večer do Žatce. Ještě než ale nastoupíme do auta, zanecháváme v našem bytečku pod stromečkem pár dárečků pro bratry a ještě něco malého pro rodiče. Ať si taky užijí trošku vánoční nálady, když nemají stromeček doma. Lenička zatím dostala nádhernou slaměnou kytici. Byla překvapená a hlavě jí to moc potěšilo.
          23. celý den probíhají přípravy na ten den štědrovečerní. Ruda vaří polívku, holky uklízejí a já se snažím napasovat stromeček (je to pořádná borovice) do stojánku. Povedlo se. S Leničkou ho potom ozdobíme, nasvítíme a hurá, Vánoce jsou tady. Ani moc dlouho neotálíme a nanosíme všechny dárky pod něj. Je toho kupodivu veliká hromada. Asi tady byl někdo hodný :-). Po celodenních přípravách uléháme s pocity očekávání, co zítřek přinese.
          Na Štědrý den se scházíme hned u snídaně a je vidět, že všichni mají dobrou náladu. A protože je téměř všechno připraveno, můžeme se po lehkém obědu vypravit na malou procházku k řece. Původně jsme chtěli někam dál, ale počasí moc nepřeje a ledovice na silnicích pro cestování autem není moc vhodná. Nápad jít k řece mělo asi hodně lidí. No nic, my s Leničkou se vydáváme ještě kousek dál za řeku a Ruda s Mílou se zakrátko vrací domů, neboť se ohlásil Pavel z Floridy a rád by je na Vánoce slyšel. Domů přicházíme už řádně provětráni a je tak akorát čas na večeří a pak už na dárky. Večeře byla výborná, polívka i kapřík super. Tak, teď už šup, šup ke stromečku, kdo bude mít největší radost?
          Všichni byli obdarováni spoustou dárků a hlavně byla dobrá nálada. Lenička dostala pyžamko, župan, svetřík, sponky, prodlužovačku, Vichy krémy a další drobnosti. Já mám od Vánoc nové brusle, mikinu, tepláky, baterky, vysavač do auta a společně jsme dostali Aktivity, ručníky a povlečení. Ruda s Mílou také nezůstali zkrátka. Dostali hodinky, přilbu na kolo, pánev, budík, velkou rozdvojku, myš k PC, nabíječku, mísu, čaje, taky ořezko a další drobnosti. Rozbalování nám zabralo asi tři hodiny. Jakmile jsme rozbalili poslední dárek, šli jsme ještě všichni zavolat po skypu do Telče. Tentokrát jsme se ale už všichni viděli, neboť jak Lenička, tak rodiče dostali kamery a komunikaci to jenom zpříjemnilo.
          Vánoce se moc líbily a už teď se těšíme na další. Slibili jsme si totiž, že ty příští strávíme všichni pohromadě ve Lhotce u krbu. To bude něco!

Ještě v Telči se jdeme projít a nasát vánoční atmosféru. Je krásný slunečný den.
Obejdeme takřka celou Telč. Také kolem Staroměstského rybníka.
Při odjezdu Lenička dostala nádhernou kytici. Štěstím jenom zářila.
Na štědrý den ráno jsme se sešli hned u snídaně všichni.
Bertík nemohl chybět. Je to Leniččin miláček.
Stromeček je už připraven od včerejška, už aby byl večer.
Po malém obědě se jdeme projít k řece.
U řeky je už spousu lidí a krmí divou zvěř.
U mostu se rozdělujeme. Ruda s Mílou jdou volat Pavlovi.
My cestou vysvobozujeme z ledu malou ještěřičku.
Jen co se vrátíme, začínají finální přípravy.
Bertík hlídal cukroví pozorně. Skoro nikdo k němu nesměl.
Vše je připraveno, jdeme na to.
A to už jsme po jídle. Bříška máme plná, bude se nám těžko rozbalovat.
Dobrá nálada nás neopouští, ba naopak.
První dárky jsou určeny pro rodiče.
Izolační pásky, to se bude určitě hodit.
Bertík to nevydržel a po odpolední procházce si ustlal u Rudy.
Míla rozbalila čaje z Telče.
A tuhle mísu si moc přála. Ještě že si ji Ruda nechal koupit.
Leničko, sluší ti to.
Multifunkční rukavice!!! Paráda. Kde jste je sehnali???
Teda to mám pořádnou rozdvojku k počítači. Teď už tam kabely překážet nebudou.
Pánev Vok. To se bude vařit.
Mikina určitě na horách zahřeje.
Rudík dostal i odlamovací nože.
Lenička předvádí slušivý a hlavně měkounký župan.
Že bych teď jezdila v přilbě i do práce?
Co pak to tam asi mám?
Ruda k baterkám dostal i rychlonabíječku.
Ořezávátko. To už jsem potřebovala.
Poslední dárečky se už rozbalovaly skoro samy.
Lenička dostala kameru k PC. To kdyby jsme náhodou byli od sebe, ať se aspoň vidíme.
Nokonec jsme všichni dostali ještě kapsičky přes rameno.
Aktuality