6. 4. 2009 Kola - Krásný Dvůr

          Kalendář se pyšní datem 6. dubna a my přemýšlíme, co si počít s dnešním odpolednem. Protože je krásně, vydáváme se směrem Krásný Dvůr. Nejprve jedeme do kopce přes Čeradice. Kopec není náročný, navíc já už vím, že za pár okamžiků nás čeká dlouhý sjezd.
          V jeho polovině nás však nutí zastavit zákaz vjezdu. Mně se samozřejmě vracet nechce, a tak se vydáváme přímo do něj. Potkáváme tu pana hlídače, a tak se ho hned ptáme, zda nás nechá svým královstvím projet.  Naštěstí jsme narazili na dobrou lidskou duši, a tak, kromě průjezdu, Marečkovi sděluje přísně tajné tajemství - tedy pletení pomlázky. Já osobně bych byla radši, kdyby si jej ponechal a já se nemusela bát výprasku.
          Za chvíli se zase vydáváme na cestu. Je krásně, a tak si cestu vyloženě užíváme. Přes Mory se dostáváme do Krásného Dvora a ihned stoupáme do kopce k zámku. Protože známku už má Mareček z kdysi koupenou, nemusí ji dnes pracně shánět. Ani by se mu to zřejmě nepovedlo. Zatím totiž nezačala sezóna.
          Vyrážíme do zámeckého parku, který si dosyta vychutnáváme, protože jaro už klepe na dveře a já se ho nemůžu dočkat. Ještě si Mareček fotí obelisk a už se ocitáme před rozhlednou. Sedáme si na její schody a kocháme se uměním golfisty. Já mám samozřejmě strach, aby nás míček nezasáhl, a tak, ve snaze se tohoto strachu zbavit, vynadávám na posilněnou nějakou tu tyčku. Tu slupneme jako malinu a už jsme zase na cestě k domovu.
          Ještě jedna drobná zastávka v Kněžickém kopci J a jsme doma. Nááádherný den!!!!

Aktuality