16.5.2009 Ranná
Aktuality

          Rodiče Leničky jsou ještě pořád na cestách za hranicemi všedních dní a protože je nám doma trošku smutno, vypravíme se v neděli odpoledne na krátký výstup na kopec Ranná. Je to středisko především pro rogalisty, paraglajdysty a modeláře. Podmínky pro tyto sporty jsou zde neuvěřitelně příznivé, a tak se to tu "křídly" jenom hemží.
          My jsme zaparkovali ve vesničce Ranná a vydali se nahoru pěšky po přístupné cestě. Tu nám jednu chvilku přehradilo stádo ovcí. No, bylo jich snad dvě stě a kromě pasáčka je hlídali ještě dva psi. Za chvilku jsme ale za nimi a postupujeme nahoru. Je hezky, a tak pozorujeme krajinu, modeláře i rogalisty. Jedni se učí, druzí jsou opravdu už profi a prohánějí se nám nad hlavami. To už jsme ale nahoře a kocháme se Českým středohořím. Je tu moc hezky a navíc nám vyšlo počasí.
          Po chvilkových hrátkách s motýly, kterých je tu spousta, scházíme pomalu dolů. Cestička je příkřejší, ale nám to moc nevadí. Ještě jednou zkoukneme stádo ovcí a pak už si to pádíme zpět domů k Leniččinu učení.

Hned na začátku nás uvítali ovečky.
České středohoří je prostě krásný.
Byl krásný den.
Lenička těsně pod vrcholem.
Ještě kousek a jsme tam.
Na vrcholu.
Louny nám ležely u nohou.
Vesnička Ranná taktéž.
Dolu to byl pěknej sešup.
Pohled k dalšímu kopečku - Oblík. Ten nás taky ještě čeká.
Zprvu se Bertíkovi nechtělo, ale na zavolání nakonec přiběhl rád.
Vydařený výlet, viď Leni.