27. - 30. 10. 2010 Do Liberce a Jizerských hor
V práci jsem si vzal trochu volna a vydali jsme se na svátky do Liberce. A když už jsme tam byli, tak jsme nemohli nejít na Ještěd a zamířit do Jizerských hor. Počasí nám přálo, a tak jsme si užili všeho dostatečně. A jako památku jsme si s sebou domů přivezli nové peněženky.
  10. 10. 2010 Kokořínsko - tentokrát od Skalky
A zase hlásí hezky. Chvilku nám ráno trvalo, než jsme se vypravili, ale nakonec jedeme a také dojedeme do Skalky. Odtud je to kousek ke skalám v podobě Vlhkoště a vrchu Husa. Taky se cestou dovídáme, kde vlastně zemřel světoznámý Jára Cimrman.
  2. 10. 2010 Ze Srbska na Karlštejn a vlakem zpět
Na tuto sobotu hlásili celkem hezké počasí, takže slovo dalo slovo a hned ráno sedáme do auta a míříme do Srbska. Auto necháme u řeky a pak už si to štrádujeme směrem do Svatého Jana pod Skalou a odtud na nejznámější hrad v Čechách. Jenom tu Ameriku jsme nestihli.
  18. 9. 2010 Výprava na Milešovku
Na další výlet jsme se dostali až ve druhé polovině září. Jednak nás čekaly pracovní povinnosti a to né jenom v zaměstnání, ale hlavně také doma. Abychom si tedy trošku odpočali od práce, vydali jsme se na nejvyšší horu Českého středohoří - Milešovku. Mimochodem je stejně vysoká jako nejvyšší hora Vysočiny, tedy 837 m. n. m. No, není to zajímavé?
  8. - 15. 8. 2010 Na chalupě ve Lhotce
Abychom nemuseli jet zpátky do Žatce zase na kolech, přijeli pro nás Štafovi do Telče naším přibližovadlem a zároveň jsme si o týden prodloužili naši dovolenou na chalupě ve Lhotce. Původně jsme měli ještě najet nějaký ten kilometřík na kole, ale radou starších bylo nakonec rozhodnuto chodit pěšky. A tak jsme zašli do javořických lesů a tam nacházeli hub, že jsme to ještě nikdy nikdo nezažil.
  20. 7. - 5. 8. 2010 Cykloputování ze Žatce do Telče
Konečně nastala ta správná chvíle a mohla začít naše hlavní dovolená. Ačkoliv jsme měli v plánu tento rok navštívit zemi strýčka Sama, okolnosti tomu však nahrály, že jsme museli plány změnit a vydat se na tuzemské putování. Po počátečních rozpacích z toho, že jsme nevěděli do čeho jdeme, se nám nakonec nechtělo věřit, že po příjezdu do Telče už je konec. Bylo to zkrátka úžasný a vřele to doporučujeme.
  11. - 20. 7. 2010 Selibice
Ještě než začala má dovolená, už jsme se přestěhovali do Selibic. Mělo to prozaický důvod - počasí. Na Moravě sice pršelo o sto šest, až z toho byly záplavy, ale tady na severozápadě teploty trhaly rekordy. A když už jsem konečně ukončil pracovní povinnosti, vrhli jsme se na přípravy našeho blížícího se cykloputování.
  7. 7. 2010 Za Ondrou do Karlových Varů
Vzhledem k tomu, že jsme na oslavě jubileí strejdy a tety Hajnových v Praze slíbili jednomu skoro muži (Ondrovi - synovi bratrance Petra) návštěvu při jeho pracovním vytížení na MMF v Karlových Varech, museli jsme dodržet naše slovo. Učinili jsme tak tento den a nutno podotknout, že i když jsme hledali termín jen stěží, moc se nám to líbilo.
  21. - 26. 6. 2010 Opět Třeboňsko na kolech
A jsme opět v Třeboni. Na jaře jsme sem odvezli telčské rodiče a teď jsme tu s těmi žateckými. Vzhledem ke špatnému počasí jsme ale s Leničkou vyrazili až v neděli odpoledne, i když už Štafovi byli na místě od soboty. Zbylo nám ale i tak pět dní na kola, procházky a jiné radovánky. A hlavně už nám skoro nepršelo a bylo i slunečno.
  12. 6. 2010 Jana slaví čtvrtstoletí
Tento den jsme pozváni na oslavu Jančiných narozenin. Má kulatiny, tak jakýpak dárek se hodí? Něco jsme vymysleli, tak s klidem můžeme vyrazit na párty s grilováním a výtečnými jádrovými rohlíčky.
  21. 5. 2010 Na skok jsme zavítali do ústecké ZOO
Během Leniččiných zkoušek jsme měli chvilku času na návštěvu velmi pěkné ZOO v Ústí nad Labem. Bylo celkem hezky, a tak nám bylo venku dobře. 
  30. 4. 2010 Za pěkného počasí na Házmburk a Košťálov
V den Filipojakubské noci jsme se vydali na hrad Házmburk a na vrchol čedičového kopce Košťálov. Vypadá to, že letos budou pátky mnohem slunnější a příjemnější, než víkendy. Dokonce jsme se tak trošku i na sluníčku připálili.
  3. 4. 2010 Kokořínsko
Na Velikonoce jsme měli v plánu vydat se opět do skal na broumovsko. Předpověď špatného počasí nám ale plány zhatila, a tak jsme vymysleli náhradní program. V sobotu, jediný den, kdy bylo hezky, jsme se všichni vydali s koly na kokořínsko a putovali z Mšena přes Vrátenskou horu a hrad Housku na hrad Kokořín. Zpět jsme to vzali přes Pokličky a krásným údolím Močidla zase do Mšena. 
  26. 3. 2010 Z Rakovníka na Křivoklát a pak kolem Berounky
Na pátek jsem si vzal den volna, a tak hned ráno balíme kola a frčíme naším autíčkem do Rakovníka. Našli jsme v mapě hezkou cestu na Křivoklát, tak ji jdeme prubnout. No, super. Na Křivoklát to byla pohoda a paráda, tak jsme to vzali ještě kousek podél Berounky. Navíc takové teploučko bylo letos poprvé. Jen cestou zpátky jsme si trošku mákli. Bylo to pořád do kopce. :-) A druhý den pěkně pršelo. :-)
  7. 3. 2010 Letos poslední běžky na Hoře svatého Šebestiána
Ačkoliv by se dalo říct, že už je březen a sněhu moc nebude, letošní zima se vůbec nechce vzdát. Na druhou stranu je hezky slunečno, tak balíme běžky a vyjíždíme do Krušných hor na Šebestiána. Najdeme první trasu a jedeme si to do neznámých krajin. Jen kdyby nebyla ke konci cesty taková zima. Jinak pohyb nám určitě neublížil.
  1. - 4. 3. 2010 Tábor
Začátkem března vyrážíme do Tábora. Já pracovně a Leničku beru s sebou. Každé odpoledne vyrážíme na krátké výlety do Tábora a okolí a využíváme tak volné chvilky k poznání místní krajiny. Navštívíme Kozí hrádek, projdeme se kolem Lužnice, městem a kolem Jordánu. Nakonec cestou zpět se ještě stavujeme na Konopišti.
  27. 2. 2010 Ruda slaví 60
Skoro celý týden se přípravovala oslava Rudových šedesátin. Konečně nastal ten den a sjelo se mnoho hostí. Nálada panovala skvělá a  Ruda vypadal spokojeně a štastně.
  14. 2. 2010 Opět Výrov u Třeskonic, tentokrát na lyžích
Přesně o týden později bereme opět lyže. Tentokrát jsme ale v Žatci a je nás taky o trošku víc. Volba tedy padne opět na Výrov. Odtud jsme se vydali přes Kozineckou stráň k Markvarci a zase zpět. Tentokrát nám lyže (půjčené) jely dobře.
  7. 2. 2010 Z Řásné po Javořické patnáctce
Tak jsme se letos konečně poprvé dostali na lyže. Jsme v Telči na prodlouženém víkendu a v neděli se rozhodujeme jet do Řásné. Vyrážíme po mně už neznámých lyžařských stopách, kterých je tu dosti. Občas nám vysvitne sluníčko a ozáří nádherně zasněženou krajinu. Celou patnáctku jsme sice neujeli, ale dobre to bolo.
  23. 1. 2010 Výrov u Třeskonic
Lenička má za sebou skoro všechny zkoušky, tak je třeba trošku dobýt energii v přírodě. Sice nám nesvítí sluníčko a je trošku víc chladno, ale to nevadí. Procházka lesem neuškodí, naopak je příjemná.
  9. 1. 2010 Strejda Mirek slaví své šedesátiny
Na tuhle sobotu jsme byli pozváni už dlouho dopředu. Strejda Mirek má totiž šedesátiny, a tak se schází rodina v hotelu u Antoně. Bohužel vzhledem k nepřízni počasí (přes noc napadlo skoro půl metru sněhu) nemohli přijet všichni. Přesto to ale byla hezká oslava a moc jsme se bavili.