21. 5. 2010 Na skok jsme zavítali do ústecké ZOO

Dnes mě čeká písemná zkouška z ruštiny. Naštěstí jede moje drahá polovička se mnou, a tak nijak nespěcháme. Asi v půl deváté jsem už hotová, díváme se proto z okna, odkud nás zdraví sluníčko.  Co tedy podniknout? Protože se udělalo po mnoha deštivých dnech opravdu hezky, rozhodli jsme se po letech opět navštívit zdejší ZOO.

Jelikož jsme dorazili přesně včas, vítá nás lachtan svým Hříšným tancem. Je vážně šikulka!!! Opravdu žasneme, co všechno se dokázal naučit. Odtud pokračujeme přes orangutany, ptactvo další zvířátka směrem nahoru. Mareček touží vidět slony. Bohužel sloni šli zřejmě kamsi na procházku, a tak jsme místo toho navštívili nově vybudovaný indický pavilon.  V něm jsem si zamilovala papouška, se kterým jsem si asi půl hodiny povídala. Vůbec se mi od něj nechtělo! Oproti tomu, Marečka nadchli supi. Vůbec nevím, co si o tom mám myslet!
Aktuality

Pak už jsme se začali pomalu vracet směr auto, protože se nám začal v bříškách ozývat náš nepřítel - hlad. Ještě tedy zastávka v teráriu u hadů a pavouku, u čičinek, které bych si hned vzala domů, u méďanů a u kamarádek opiček. Tady už Mareček mé nadšení nesdílel a raději pozoroval, jak údržba ZOO rozfoukává opadané listí. Technika je technika… Už jen zastávka u dvou tuleňů a hurá na kebab! Jako vždy, nezklamal! Super den!!!