7. 7. 2010 Za Ondrou do Karlových Varů

Tuto stránku jsme se rozhodli věnovat Ondrovi. Ondra je velmi milý a pohledný mladý muž, který je už světem protřelý a tudíž jsme se ho rozhodli navštívit o letošním Mezinárodním Filmovém Festivalu v Karlových Varech, kde pracoval jako portýr.

Tento středeční den se udělalo nádherné počasí a i když jsme s Leničkou měli dosti nabitý program, rozhodli jsme se vypravit do Karlových Varů. S Ondrou jsem se telefonicky domluvil na přesném termínu setkání a mohli jsme vyrazit. Nutno ještě podotknout, že jsem předchozí den mírně havaroval na kole, a tak se mi zrovna pohodlně neřídilo. Do Varů jsme ale dojeli dobře. Bohužel jsme ale napoprvé netrefili směr do centra. Ještě jednou jsme si tedy vyjeli nad město pokochat se okolím a poté již neomylně zamířili na parkoviště k supermarketu.

Ondra na nás čekal, jak bylo domluveno, před hotelem Termal. Chvilku jsme řešili ještě problém, co s Bertíkem, když nemůže na kolonádu. Nakonec jsme se vydali kousek podél silnice a zakrátko vstoupili do místních lesů.  Courali jsme se pomalu k Jelenímu skoku. Cestou jsme si vykládali, co kdo zažil a jaké máme plány na letošní léto. Cesta ubíhala rychle a po Jelením skoku jsme se rozhodli pokračovat ještě výš.

Ondrova obuv sice trošku protestovala, ale nakonec jsme se přes vyhlídku Petra Velikého vyškrábali až na Dianu - rozhlednu nad Vary. Tady jsme si dali chvilku odpočinek a poseděli na lavičce u rozhledny. Pobyt nám tu zpříjemňovali pávi. Nebyli jsme tu ale dlouho, protože nás kupodivu začínal trápit hlad a nikde poblíž nebylo možno nic koupit.

Cesta dolů byla podstatně snadnější, a tak jsme zakrátko opět stáli před Termálem. Hladíček jsme nakonec zahnali lázeňskýma oplatkama. Chvilku jsme ještě čekali, jestli se neobjeví Ondrův taťka, ale potože už hodiny pokročily a já musel opět zítra do práce, nakonec jsme čekání vzdali a s milím Ondrou se rozloučili. Cestou zpět jsme si pochvalovali, že bylo moc dobře, že jsme se rozhodli do Varů jet. Určitě jsme měli dobrý pocit všichni tři. Vždyť rodina by se měla navštěvovat často a ráda.

Díky Tobě, Ondro, jsme zažili další pěkný den v krásné přírodě.
Aktuality