11. - 20. 7. 2010 Selibice

Jako každý rok, tak i letos jsme strávili nějaký ten čas v Selibicích. Dokonce jsme se tam mohli nastěhovat hned zkraje letních měsíců, protože začalo být opravdové léto a teploty se vyšplhaly dokonce nad 30 stupňů. Samozřejmostí tedy bylo opalování, připravování nejrůznějších pokrmů, ale hlavně koupání v bazénu, který byl mnohdy až příliš teplý. Stačilo ale pár hektolitrů studené vody ze studně a voda byla zase příjemná. Pokrmy se nám dařily připravit i na nově poskládaných kamínkách. Vyzkoušeli jsme tedy  poprvé přípravu masa na leštěné žule a maso bylo výtečné. Vyzkoušeli jsme to raději ještě hodněkrát, ať máme nějaké zkušenosti s přípravou.
Aktuality
Já s Rudou jsme ještě museli chodit do práce, ale nějak nám to moc nevadilo. Ruda se odpoledne snažil pracovat na úrodě a mně připadla příprava našeho cykloputování. To samo o sobě zabralo skoro čtrnáct dní. Nakonec ale snad bylo vše připraveno dobře. To se uvidí na cestách.
Míla si také konečně koupila nové kolo od Kellysu a trošku nás napínala, které si vlastně vybrala. V hledáčku byly dvě a nakonec zvítězilo to červené. Jakmile bylo kolo připraveno na silnice (blikačky, blatníky, taštičky...), museli jsme vyrazit na projížďku po žateckém kraji. Společně jsme se nakonec dohodli, že se pojedeme podívat za Pilařovými na Nový zámek v Jimlíně. A vydařilo se. Cesta i přivítání bylo super. Absolvovali jsme malou prohlídku a k večeru jsme zase zamířili zpět do Selibic. Byl nádherný západ slunce, tak jsem fotil, co to šlo.
Čas našeho odjezdu na putování ze Žatce do Telče se kvapem blížil, a tak jsme si užívali především v bazénu a také plánováním trasy. Naštěstí nás časopis Chip obdařil programem pro plánování cyklovýletů a přítel Michal (www.damika.cz) poskytl informace k mapě kempů.