Opět jsme vyrazili pěšky a opět nás vyvezl autobus na hřeben ke Špindlerově boudě. Dnes jsme si naplánovali trošku delší trasu. Přes Petrovu boudu, Sněžné jámy k pramenům Labe a kolem Vrbatovy boudy zpět do Špindlu. Snad to všechno stihneme. V 9:30 nasedáme na autobus a v 10:00 jsme nahoře. Hned se vydáme na cestu.
3. 3. 2011 Přes Davidovi boudy do Špindlu
Počasí je opět super, lepší bychom si nemohli přát. Než dorazíme k Petrově boudě, mimochodem není v provozu, potkáváme zajímavého pána, trošku střeleného do náboženství. Zasatvuje nás asi na 15 minut. Už chceme jít pryč, ale jeho výřečnost je neskutečná. Konečně se s "váženým" rozloučíme a míříme do kopců. Nad Petrovou boudou nás čekají první výhledy a dokonce je vidět i Sněžka.
Pokračujeme dál přes Dívčí a Mužské kameny směrem na Vysoké Kolo. Cesta teď vede nahoru, dolu ale jsme rádi, že nemáme lyže. Je to tu samý kámen a moc se běžkovat nedá. Úplně na Vysoké kolo nejdeme, ale i cesta okolo vrcholku je dosti strmá. No, nic. Vyškrábat se tam musíme.
Hned jak vystoupáme na planinu za Vysokým Kolem, odkryjí se nám Sněžné jámy. Jdeme k nim a pořizujeme nějaké hezké foto. Však vidíte... :-). Chvilku se tu zdržíme, ale ne dlouho. Pokračujeme teď směrem na Labskou boudu, ale za chvilku si to rozmyslíme a raději to vezmeme přes planinu zpět a snažíme se dostat k pramenům Labe. Sníh se boří, ale my vytrváme. Konečně zpátky na cestě a za chvilku jsme u pramene. Tedy značce, co označuje pramen - vše je pod sněhem.
Další naše cesta teď vede Labskými loukami k Vrbatově boudě. Tady by zase ty běžky přišli vhod. No nic, něco za něco. Pokračujeme směle k pomníku Hanče a Vrbaty. Chvilku se tu rozkoukáme a hlavně dáváme svačinku. Je to naše poslední zastávka před sestupem z krkonošských vrcholků.
Sestup dolů byl jako vždy zdlouhavý. Naštěstí jsme ale měli dostatek výhledů do hor, takže nám cesta nakonec utíkala rychle. V Horních Mísečkách jsme narazili na sjezdovku a ta nás dovedla v podstatě až k naší chatě.
5. 3. 2011 Cesta na Sněžku