Je první den, co se můžeme dostat do hor. Už od rána přemýšlíme, zda vezmeme běžky, nebo raději půjdeme pěšky. Nakonec jsme se rozhodli pro pěší turistiku, abychom věděli, jak to vlastně nahoře vypadá. Ráno nasedáme na autobus na Špindlerovku, ale vystupujeme už u vojenského Malého Šišáku.
Krkonoše
Cesta na Davidovy boudy nám utíká rychle. Je krásný den a sluníčko je naprosto úžasný. Sníh je také dostatečně tvrdý, až zledovatělý. Jsme rádi, že jsme si s sebou nebrali běžky, a pomaličku a jistě se blížíme ke sjezdovce u Davidovek.
Ještě než se ale vydáme dál k Medvědí boudě, vedu Leničku na skalní útvar Pevnost, který je nedaleko Davidových bud.
Tady se zastavíme a vychutnáváme tu krásu kolem. Jsme také blíž sluníčku a je to hned znát. Je tu krásně teploučko. Dáváme ještě malou svačinku, koukneme do mapy a zamíříme si to zase do Špindlu. Pro začátek na rozchození by to mohlo stačit.
Cesta teď vede podél lesa a je dost kluzká. Poprvé si říkáme, že je škoda, že nemáme turistické hole. No nic, budeme to bez nich muset také nějak odšlapat. Za lesem je cesta už zase dobrá, a tak už pohodově docházíme k Medvědí boudě.
Od Medvědí boudy je už cesta celkem nezáživná, ale přesto je pořád na co koukat. Zhruba za hodinku a půl jsme dole. Je akorát na čase, protože jsou čtyři hodiny.
4. 3. 2011 K pramenům Labe