Dnes jsme zase tak odpočinkový den v plánu neměli. Plánovali jsme objet celý triglavský park a zastavit na parkovišti poblíž Stare Fužiny. Odtud jsme se chtěli vydat ke třem ze sedmi triglavským jezerům. Nejenže jsme zprvu cestu netrefili, ale vyjeli jsme naší škodověnkou do národního parku a když jsme konečně našli správnou cestu, chtěli po nás za vpuštění celých 10€. K tomu se nám přidalo ještě trošku deště a bylo vystaráno. Jedeme se projít k jezeru, u kterého jsme poblíž.
2.8. Výšlap z údolí Zadnjica na Pogačnikov dom (2050)
31.7. Údolím Krma k Domu Planika (2401)
Slovinsko 2011
Teď už zastavujeme přímo u hráze Bohinjského jezera u kostela Sv. Janeze a můžeme se v klidu a v pohodě vydat na obhlídku obrovské vodní plochy. Na chvilku se počasí umoudřilo a vysvitlo i trochu sluníčka. Pomaličku se suneme podél vody a připomíná nám to tu vyspělejší civilizaci. Dokonce je tu i stánek s možností seskoku s tandemovým padákem. Částka je neuvěřitelná 120€ a 90€. Tady by si kamarádi taky vydělali.
Jdeme ještě kousek podél a za chvilku si najdeme volnou plochu na břehu jezera. Posedíme, posvačíme a také trošku pokecáme. Moc se nám chodit po včerejšku nechce. Snažíme se tedy odpočinkově trefovat kamínky do většího kamene, který kouká z vody. Je to náramná sranda. Trošku nás ale za chvilku převezlo počasí, protože začalo zprvu krápat a poté se pěkně rozpršelo. Vytahujeme pláštěnky a ještě chvilku sedíme. Nakonec se schováme pod nedaleký strom a zanedlouho se vracíme zpět k autu. Zkusíme si to namířit do Bledu. Návštěvu tohoto horského města jsem Leničce také slíbil.
V Bledu je trošku problém zaparkovat. Nakonec ale najdeme místo blízko hotelu Golf, kde jsem byl ubytován na jedné ze svých konferencí. Odtud je to už jenom kousek k bledskému jezeru. Dnes je to už druhá velká voda. Takže místo triglavských jezer se alespoň projdeme podél těch městských, které nejsou v tak velké nadmořské výšce. Bohužel se tu také prochází spousta jiných lidí a to nám moc nevyhovuje.
Pomaličku, co noha nohu mine, se šouráme dál a dál podél jezera. Míjíme plavecký areál, kde se koupe několik odvážlivců mezi plujícími rybami. Na této straně hor je počasí úplně jiné. Svítí tu sluníčko a také teploty se šplhají vzhůru. I proto se nám nejde po asfaltu tak dobře, jako se nám šlo včera na Planika.
Cestou míjíme prázdnou lavičku. Mrkneme na sebe a už na ní sedíme a odhazujeme nějaké ty svršky. Vyhříváme se na sluníčku a také vybalujeme baštu, kterou Lenička ráno připravila. U vody je dobře, ale chtělo by se také zchladit. Bohužel tu nemáme k tomu věci. Byli jsme přece jenom nachytáni na túru lesem. Nedá se nic dělat. Po delší přestávce se opět zvedáme a ještě kousek pokračujeme podél jezera. Tento typ výletu ale příliš nevyhledáváme, a tak se za chvilku obracíme a jdeme zpět. Auto nacházíme neporušeno mezi dvěma stromy a tak se můžeme vydat zpět do Dovje. Ještě ale v Jesenici navštívíme místní Lidl, abychom si nakoupili nějaké potraviny na další dny. Zítra určitě zase vyrazíme někam do hor.
FLVPlayer requires JavaScript and the latest Flash player. Get Flash here.