Tak, konečně je to tady. Následující týdny budou ve znamení dovolené, hor, sluníčka, cestování a hlavně dobré nálady. Zapomeneme na tu všechnu práci po celý rok a jedeme zase něco poznávat.

Tak trochu na poslední chvíli, ale přece jenom, jsme si letos v létě zajistili ubytování ve Slovinském Dovje v apartmánu tak, abychom se zase po dvou letech podívali na svět trošku z výšky. Trochu jsme předpokládali, že se na cestu vydáme o něco dříve a pojedeme s Martinem do Chorvatska. Odtud bychom pak pokračovali v našich původních plánech. Bohužel, u moře bylo zrovna kolem 18 stupňů, a tak jsme opět trošku přehodnotili plány a vyrážíme přímo do hor. Tedy s mezizastávkou v Telči.

Dnes je tedy úterý a my balíme o sto šest. Ráno jsme se vrátili ze Selibic a už to jenom lítá. Boty, hole, kraťasy, čepice, rukavice, batohy, termosky, dobrůtky... Zkrátka bereme všechno, co se vejde do auta a mohlo by se hodit. Odpoledne je zabaleno, auto naloženo, a tak můžeme vyrazit do Telče.

Dálnice byla v poho a večer v klidu uléháme v našem druhém domově. Na tu pětisetkilometrovou cestu je potřeba se dobře vyspat.
27.7. Cesta do Dovje přes Rakousko
Slovinsko 2011