Dnes máme nejhlavnější úkol - najít proutí na pomlázku. Než se ale vydáme do luhů a lesů, Lenička připravila na zahradě stůl a židle. Můžeme tedy obědvat venku. Lenička má z toho takovou radost, že hned zkouší stojky a jiné prostocviky.
Sázavská Stvořidla
Jsme po obědě. Můžeme vyrazit na lov. Jdeme směrem do Údolí děsu ke Svatojánskému rybníčku. Snad tam proutí najdeme. Cestou potkáváme také vrby, ale jsou na soukromých pozemcích, tak pěkně pokračujeme dále. Kousek nad rybníčkem najednou vidíme u jedné chaloupky ostříhané proutí vrby připravené na odvoz. Pravděpodobně nebudou nikdy využity, tudíž je využijeme my. Proutí máme, můžeme pokračovat dál.
Procházíme celým Údolým děsu až na louky u Čáskovic. Všude je jarně rozkvetlo. Vycházíme u křížku a můžeme se vracet zpět ke Lhotce. Matýsek, jak jinak, okamžitě zamíří do rybníka. Koupe se snad hodinu. Je k neutahání. Konečně ho dostáváme z vody a můžeme jít zpátky na chalupu.
Na chalupu je to už jen kousek. A protože je ještě brzy, jedeme navštívit cukráře do Telče. Kafíčko a nějaký ten zákuseček přijde vhod. Večer se opět sejdeme u ohně ve Lhotce. A protože nám pletení pomlázky už jde od ruky, za chvilku máme všichni tři chlapi správný pletenec. Holky, můžete se těšit na zítra!
Velikonoční pondělí