3. 7. Příjezd do Třeboně
3. - 6. 7. 2009 Třeboňsko na kolech
         Marečkovi zvoní budík. Je pátek ráno a andílek se pomalu začíná chystat ještě do deseti hodin do práce. I na mě čeká spousta práce, a tak vstávám rovnou s ním. 
         Balím, dělám kuřecí salátek na cestu, nakupuji… No spousta věcí. Čas letí rychle a už je deset hodin. Mareček prozvání, že už vychází z práce. Domluvili jsme se, že na něj budu čekat s kolem u auta, aby jen přijel a mohl obě kola umístit na vyhlídkový „let“ na auto.
         Jenže já nestíhám, a tak ve chvíli prozvánění ještě nakupuji v Normě.  K autu dorážím pár okamžiků po Marečkovi, rychle tedy běžím pro klíče od auta, pak kolo do garáže a dále nosím věci do auta. Když je skoro hotovo, ozývá se Fousan, že chce zpět svůj stan, a tak na poslední chvíli ještě znovu běžíme hore, abychom vše vyřídili.
Čas nás tlačí. Ve dvanáct hodin máme v Praze přebírat opravený počítač pro Hajnovi, a tak máme opravdu co dělat, neboť je téměř třičtvrtě na jedenáct.
         Nakonec dorážíme do Prahy včas a už si vezeme opravený počítač směr Telč. Když dorazíme, všichnise na Marečka sesypou: „Oprav, zapoj, nefunguje,…“ A je Mareček zaměstnán na plný úvazek. Ke všemu celou dobu lije, a proto se snažíme na internetu rychle najít chatku, avšak marně. Andílek proto volá na informační centrum do Třeboně, aby nám sdělili, zda i u nich lije.
         „Neprší“, zní odpověď v telefonu. Tudíž sedáme do auta a kolem páté hodiny razíme směr Třeboň.
         Když v kempu zaplatíme, jdeme si najít „naše místečko pod Sluncem“. Našli jsme téměř ideální - u rybníka, za chatičkami, kam nedoléhal téměř žádný hluk. Stavíme tedy stan. Sotva začínáme zapíchávat kolíky, přijede první auto. Náhle další, další a další. Zkrátka tak pět, šest aut. Z nich vystupuje mládež a začíná hledat místo, kde se jim bude nejlépe „pařit“ a kde naleznou vhodné místo pro párty stan.


         To už na sebe s Marečkem nejistě pokukujeme. Nakonec touha po klidu a míru vítězí a my, jakmile zapíchneme poslední kolík, odcházíme najít vhodnější místo. Za chvíli se vracíme a Mareček jim sděluje dobrou zprávu: „ Můžete si postavit ten stan tady, my jdeme jinam, abychom vás nerušili.“ Na což mu velmi bystrá slečna odpovídá: „To spíš abychom my nerušili vás!?“
         My ale víme, že to je hloupost, že!? Jak by nás mohla parta dvanácti lidí s párty stanem rušit?:-)
         Za chvíli tedy stavíme stan o kus dál a už spokojeně vaříme čajík a mažeme chlebíky na večeři. A co dál? No co jiného než pěšky vyrazit do Třeboně a udělat Marečkovi prohlídku lázeňským městem.         Po krásné procházce se vracíme do kempu a za chvíli už ležíme v našem novém obydlí. Dobrou noc a krásné sny :-*
4. 7. Cesta kolem Rožmberka přes Chlum a Suchdol
Nakonec se nám podařilo najít klidné místečko.
Párty-stan vévodil našim sousedům.
Tak co Leničko, bude se nám tu spinkat dobře?
Třeboňská věž.
Leničce to sluší všude.
Zde žil J. K. Tyl.
Vody bylo všude dosti.
Bertiny lázně.
Západ slunce nad Třeboní.