Na Velikonoce se domlouváme s Martinem, že se zastaví v Telči, kam se zrovna také chystáme. Slovo dalo slovo a hned v sobotu ráno se scházíme v cukrárně. Martin přivezl i Julii a mohli jsme tedy vyrazit na obchůzku Telče, abychom nakonec skončili na výstavě kočárků, kterou zorganizovala maminka. Poté jsme ještě na skok skočili do cukrárny a odtud si to auty namířili do obce Doupě. Následovala naše oblíbená trasa na hrad nedaleký Roštejn. Ne všem se sice zamlouvala procházka přírodou, ale nakonec jsme došli až na hrad a Martin s Julií si vyběhli na věž. Tedy po značném přemlouvání a ujišťování, že se to dá absolvovat i v neturistických botách. Cestou zpět byl dokonce málem ztracen i Juliin pejsek, poté co nemohl chvilku svou paničku dohledat, ale nakonec se přece jenom umoudřil a vydal se stejnou cestou co my. Společný den jsme ukončili ve Lhotce nutno říct, že my jsme si den užili do sytosti. Snad to bylo stejné i na druhé straně.
Ještě večer se sejdeme s mými rodiči a Lenička dostane předčasně dárek k narozeninám a k tomu přání.

Velikonoční přípravy vrcholí
Velikonoce ve Lhotce
Martin s Julií přijeli, můžeme vyrazit do výru velkoměsta. První kroky vedou do parku. Telčský zámek. Přecházíme přes lávku. Martin s Julií.
Zámek z parku. Typický pohled na Telč. Přes lávku se vracíme do města. Výstava je v bývalé hasičárně. Tady už nás vítá taťka.
Jdeme se na to dílo podívat. S tím medvídkem jsem si kdysi hrál. Vypadá to tu pěkně. Výstava se opravdu vydařila. Zase jedna památka na dětství - houpací koník.
1207Lhotka01-16 Leničko, chtěla bys takový? Výstavu hodnotíme na výbornou. Míříme zpět k cukrárně. Vyrážíme z Doupěte k Roštejnu.
Jdeme všichni pohromadě a povídáme si. Stoupáme k hradu. A jsme tu. Tam v okně je někde Julie a Martin. Cestou zpět jsme málem přišli o malého pejska.
Závěr návštěvy končíme ve Lhotce. Večer dostane Lenička dárek k narozeninám.