Hned týden po našem týřovském dobrodružství, které nakonec skončilo víc než uspokojivě (Bertík už zase v pohodě běhá a nezdá se že by na něm uštknutí nechalo nějaké následky) vyrážíme do obce Pyšná v podhůří Krušných hor. Zde necháváme auto a pěšky stoupáme až na hřebeny. Není to sice dlouhá cesta, ale to stoupání vzhledem k Leniččinému stavu nám stačí. Přicházíme do střediska Lesná, kde se zastavíme na místním dětském hřišti. Docela se tu i vyblbneme. Protože je ale hezký den a nám se nechce zatím domů, ještě si dáváme přídavek do okolí. Podle mapy určujeme okruh o délce cca 5 km a osamoceni, hezkými lesy a nádhernými loukami si to vykračujeme na vrchní planině Krušných hor. Obědváme na kládách u malé obce z druhé strany Lesné a pomalu se vracíme zase zpět. Míla s Rudou si to prodlouží ještě o výstup na kamennou rozhlednu, abychom se zase sešli v Lesné. Cestou jsme dokonce potkali už ověšený strom namalovanými vajíčky. Zkrátka Velikonoce se blíží. Z Lesné už seběhneme k autu poměrně snadno a všichni jsme spokojeni z krásně stráveného, tentokráte už opravdu jarního dne, uprostřed dnes již čisté přírody.
Velikonoce ve Lhotce
Jarní výlet na Týřov
Parkujeme v obci Pyšná. Procházíme sjezdovkami. S Leničkou musíme pomalu. A hlavně opatrně. Kousek výš ještě leží sníh.
Sněhu je tu docela dost. Ale špatně se po něm nejde. V dáli už vidíme Lesnou. S Leničkou jdeme opatrně. Už jsme coby kamenem dohodil.
V Lesné zabereme dětské hřiště. Míla zatím studuje mapu. A Lenička se houpe. Tak kudy tedy půjdeme. Ještě nikam, musíme zkusit vše co hřiště nabízí.
Pozóóóór, jedůůůů! Jako malé děti. :-) Tak ještě zhoupnout. A můžeme vyrazit na okruh. Pozdní oběd máme na kládách před malou vesničkou.
Jsme opravdu spokojeni. Místní horská bystřina. Pěkně to tu hučí. Tak zase půjdeme dál. Cestou, necestou...
Pomalu se začínáme vracet zpět. Že by válečná porada??? Ne, ne, čekáme na Rudu. Spokojená Lenička. Míla s Rudou jdou ještě kousek dál. Ruda na kamenné rozhledně.
A Míla tamtéž. Blíží se Velikonoce. Opět se setkáváme v Lesné. Cestou zpět už se začíná stmívat. Tady už se nestratíme, Jsme skoro u auta.