Cestu k Lipnu jsme plánovali již před Vánoci, kdy jsme zařizovali vánoční dárek pro Leniččiny rodiče. Z dárku měli velkou radost, neboť to byly lístky do krumlovského otočného divadla. Zbývalo jen zařídit ubytování a dopravit se na místo. S ubytováním nám pomohl kamarád David, a tak jsme se vydali na prodloužený víkend k vodě.

První zastávka byla ve studentském městě - Českých Budějovicích. A protože už rodiče věděli o chystající se slávě, koupila si Míla v butiqu nové šaty. I když už unaveni po dlouhé cestě, vydáváme se zpět k autu a frčíme ještě kousek dál.
Fontána na Lipně
Konečně v Hrdoňově. Na první pohled je zjevné, že tentokrát jedeme do hotelu. Vyřešíme hned potřebné, ubytujeme se a také skočíme na večeři. No, úžasná mňamka na švédských stolech. Odvalíme se na pokoj, ale dlouho tam nevydržíme. Nalijeme si do kalíšků dobrou tekutinu a jdeme se podívat k vodě.
Počasí v těchto dnech není nijak příjemné, přesto se ukázalo i sluníčko a nakonec se udělal hezký večer. A protože je ještě brzy a dostatečně vidět, jdeme se projít ještě dál.
Procházíme se mezi loukami a jsme přímo nadšeni. Hotel je super, jídlo bezva a okolní příroda nádherná. Prostě paráda. Jsme spokojeni, jak se nám vše podařilo zařídit. Dokonce i Bertík se radoval a běhal po cestách jako mladíček.

Asi po dvou hodinkách se vracíme na hotel a čeká nás první noc. Ještě si chvilku sedneme a pokecáme, ale za okamžik jsme všichni z toho cestování unaveni tak, že se vydáme do příliš měkkých postýlek.

Dívčí kámen a Kleť