Jako první výlet tohoto roku jsme zvolili Rabštejn. Byli jsme tu před dvěma roky, tak jsme byli zvědaví, co se tu změnilo a jestli pořád neopadává v zimě listí z dubů. Naši káru jsme zastavili takřka na stejném místě a vydali se nám známou trasou. Přes pole jsme zamířili k červené turistické trase, která vede přes Kozí hřbety.
Aktuality
Krajina se sice trochu změnila, ale né zase tak, abychom nepoznali, že jsme tudy už šli. Netrvalo dlouho a opět jsme uviděli známou vyhlídku na řeku Střelu. Bohužel vegetace trošku vyrostla, tak už nebylo možno vidět úplně všechno. Sbíháme tedy dolů ze stráně a přes pole se vyrážíme k samotné řece.
U řeky narazíme na různé chaloupky. Jakmile ale dorazíme k jezu, Lenička objeví v louži rybu. Je to rozená záchranářka a vlastníma rukame ji vytáhne a vrátí do řeky. Bez její pomoci by určitě nepřežila. Leníčka je šťastná a nezbývá, než jí zahřát promrzlé ruce.
Přicházíme ke Kamennému mostu. Do vesnice se nám nechce, tak se vydáme podél řeky po modré turistické značce. Ze začátku je sice trošku namrzlá, ale to se změní, a krom padlých stromu přes cestičku nám nic nebrání v postupu kupředu.
Postupujeme lesem až na louky nad Rabštejnem. Postupně se začíná stmívat a my od rozcestí U Nového Dvora zamíříme skoro přímo k našemu autu. Bertík sice chvilku protestuje a potřebuje se vyválet pořádně ve sněhu, ale nakonec se dostaneme k našemu vozítku a spokojeni můžeme odjet domů.