- 20. 7. Intenzivní cyklopříprava

Ještě než jsme mohli vůbec vyjet na naše cykloputování, museli jsme se zamyslet, co všechno budeme potřebovat a hlavně jakou cestou se budeme vydávat. Začaly tedy dny příprav, montování nosičů, blikaček, světýlek a podobných nesmyslů. Svým způsobem nám ještě pomohla i mamča, neboť se rozhodla koupit si nové kolo, na které dostala peníze k narozeninám. Lenička tak dostala její staré kolo, které má menší rám, a rozhodně se jí na něm pojede líp. Znamená to ale přemontovat veškerá světýlka a ostatní drobnosti ze starého kola na to novější. No, a aby toho nebylo málo, je ještě potřeba pořídit brašny na přední kolo a jejich držáky a taky nosič pro Leničku a samotné brašny. Než jsem přišel na to, jak to všechno namontovat a nastavit, týden byl pryč. Nakonec ale vše vypadalo, že je na správném místě a funkční. Abychom toto mohli ověřit, vydali jsme se ještě v Selibicích na malou projížďku do Jimlína, navštívit známého pana kastelána. Na třiceti kilometrovou trasu jsme si tašky trošku nabalili a zjistili, že je takřka všechno v pořádku. Super, kola jsou připravená.

Čekal nás ale ještě jeden oříšek, a to volba trasy. V tomto směru nám výrazně pomohl časopis Chip, ve kterém právě vyšel program na vyhledávání a stanovování cyklistických výletů. Asi dva dny jsme seděli u počítače, připravovali si mapy a stanovovali, kudy pojedeme. Pak již stačilo mapy vytisknout, zalít do fólie a příprava byla takřka u konce. Následně jsme tyto kartičky využili na zapisování denních informací o trase a ostatních prožitcích.

20. 7. jsme v odpoledních hodinách opustili Selibice a začalo balení. Na zítřek jsme totiž stanovili den odjezdu. Mezi balením jsme ještě stihli odskočit nakoupit poslední nezbytnosti, jako je jídlo, a poté již soukali všechny věci do připravených cyklotašek. Skončili jsme před dvanáctou hodinou a usnuli plni očekávání, co se od zítra bude odehrávat.
21.7. ZE ŽATCE DO RAKOVNÍKA
20. 7. - 5. 8. 2010 Cykloputování ze Žatce do Telče