21. 6. Příjezd do Třeboně

Dnes máme jet za rodiči do Třeboně. Původně jsme chtěli jet s nimi už včera, ale protože mě čeká předzápis, na který musím čekat na půlnoc, nezbývá, než to o den odložit. Budíme se však do deštivého počasí, a tak, po telefonátu s rodiči, se rozhodneme, že si ještě uvaříme oběd a vyrazíme až po něm. Nevíme, co vařit. Mám chuť na vinnou klobásu se zelím. Problém však nastává, že ani v jedné (ze dvou J ) prodejně vinnou klobásu nemají. Prý se v létě nevyrábí (což jsem později kvalifikovala jako mystifikaci), a tak si přehodím chuť na jelítko, či jitrničku. (Já vím, samá zdravá jídlaJ.) Nicméně, ani tento repertoár se v Telči nevede, a tak jsem se musela přeorientovat úplně. Oběd tedy skončil uzeným. Ale i tak byl výborný J!

Ještě se dorážíme kafíčkem a zákusečkem. Stále lije. Nakonec tedy přemlouváme sami sebe, házíme věci do kár a už si to kodrcáme cestičkou do Třeboně. Sem dojíždíme asi kolem šesté, ale naši ještě někde drandí kolmo, a tak zastavujeme u hrobky pana knížete a jdeme se projít. Cestou zkouším, co Mareček snese: „ Káva pouze: Se sachrem, s koblihou, s dortem, s čízkríkem, s braunís, kukís, kava a čaj, káva a minerálka, káva koňak,..“ Mareček snese hodně!!! :-D Za chvilku mám hrobku obešlou, a proto se vydáváme po hrázi Světa směr Třeboň. Po pár metrech nás však vítají rodiče. (Taťka mi svěřil do ruky vánočku, kterou asi za pět sekund pouštím na zem, zatímco on ji dovezl na kole v ruce až z náměstí
J!)

Čeká nás válečná porada, jak kdo s kým bude spát. Nakonec se dohodneme, že naši v chatce a Mareček sám ve stanu. Já a Bertík přespáváme u staré tety v Třeboni a chodím je navštěvovat jen přes den. Stan máme postaven rychle, tentokrát v kempu není téměř nikdo, až na pár školních výletů. Tudíž párty stan se letos nekoná! Jupí. Už jen zdlábnout, co naši navezli a alou na kutě!
22. 6. Na zmrzlinu do Stráže nad Nežárkou
21. - 26. 6. 2010 Opět Třeboňsko na kolech