Ve srubu jsme oslavili i Leničky narozeniny a tak musela dostat hobla.
Všechno nejlepší Leničko.
Všichni Tě máme moc rádi.
Srub v pusté přírodě - naše dočasné útočiště.
Ještě něco dobrého na posilnění před vstupem do skal.
Teplické skály.
Lenička se se mnou vydala na Střmen.
Dostali jsme se až na vrchol. Super. Gratuluju Leni.
Pohoda ve skalách.
Rodina pohromadě.
Že by byl někde ještě sníh?
No, už tomu tak asi bude. A ty kraťasi, nevím, nevím.
Odtlačit to nejde, musíme prolíst.
Tomu se říká ledové království.
Na co tam proboha koukáte?
Kuk na mě.
Chvilka odpočinku na sluníčku.
Teplo a zima.
Sluníčko Lenička.
Vstupujeme do Adršpachu Vlčí roklí.
Na konci nás čeká průzračné jezero.
Tak chvilku posedíme a ještě nás čeká asi 5 km k autu.
Večer zakončíme vesele se sklenkou.
Lenička je k nakousnutí.
11. 4. Teplické skály, Adršpach
10. 4. Cesta z města do přírody
       Leničko, už je ráno! Dnes je Tvůj den, máš narozeniny. A to by nebyly narozeniny bez hobla a pořádného výletu. Takže hned po probuzení a ranní hygieně (jak jinak než v ledové vodě potůčku) chtáme Leničku a pořádně ji pohoupeme. Nechybí ani přání od všech a pár pamětních fotografií. Moc dlouho se ale nezdržujeme, za chvilku už sedíme v autě a míříme do Teplických skal. Cestou se zastavujeme ještě v Teplicích na zákusek. Vypadá to, že nám počasí opět vyjde a bude hezký den.
      Už jsme u vstupu do Teplických skal, ale nakonec ho míjíme. Přece nebudeme platit nehorázné parkovné. Auto necháváme u kempu nedaleko vstupu. No, a protože se nám nechce platit ani vstupné, míříme si to lesem po cestičce až do útrob přenádherných přírodních skvostů. Co naplat, příroda se tu vyřádila, a zanechala spoustu krásných výtvorů. Netrvá to dlouho a společně s Leničkou a Rudou vystupujeme na Střmen - fiktivní skalní hrad. Milena zůstává v základním táboře a hlídá naše věci. Nahoře jsme odměněni nádherným výhledem, i když se někomu můžou podlamovat kolena.
       Po náročném výstupu procházíme celými Teplickými skalami a kocháme se výhledy na skalní útvary. Cestou nemineme ani ledové království uprostřed skal. Tam se moc kraťasy nehodily, a tak spěcháme raději na sluníčko. Celé skály se projít nedaly, a proto se vracíme, ale né úplně. Odbočíme na cestičku do Vlčí rokle, která nás zavede až do Adršpachu. Vlčí rokle moc pro Bertíka nebyla, samé dřevěné chodníčky a kořeny, schůdky nahoru a dolů. Bertík se s nimi ale vyrovnal s bravůrou.
       Adršpašské skály jsou dalším krásným místem naší republiky. Doporučuji všem se tam podívat. Skalní útvary připomínají vše možné. Cestu nám zkrášluje i potůček a nakonec se ukáže i větší jezero s krásně průzračnou vodou. Ještě chvilku se kocháme a pak už zamíříme asi 5 km k autu.
       Po návratu do srubu se rychle sprchujeme a ještě si s Leničkou cinkneme skleničkou. Spaní po takové únavě bylo osvěžující.
12. 4. Broumovské stěny, Kovářova rokle